Pon, 02. Dec. 2019.

Svečano otvorena donatorska izložba u Gradskoj Vijećnici

Izložba će biti otvorena do kraja decembra u Vijećnici. Slobodan je ulaz i svi zainteresirani mogu doći pogledati djela, te izvršiti rezervaciju i na taj način doprinjeti radu Udruženja "Srce za djecu oboljelu od raka".

Čet, 28. Nov. 2019.

Donatorska izložba umjetničkih djela sa Međunarodne likovne kolonije „Moj bijeg u slobodu“ (2013.-2019.)

Ono što čini ovu izložbu posebnom jeste njen izuzetno humanitarni karakter, jer sav prihod od prodaje likovnih djela bit će doniran Udruženju „Srce za djecu oboljelu od raka“ za nabavku knjiga za biblioteku u Roditeljskoj kući.

Pet, 22. Nov. 2019.

Prodajna izložba umjetničkih djela sa Međunarodne likovne kolonije „Moj bijeg u slobodu“ (2013.-2019.)

Sav prihod od prodaje likovnih djela bit će doniran Udruženju „Srce za djecu oboljelu od raka“ za nabavku knjižnog fonda.

Pet, 08. Nov. 2019.

Javni poziv za prijavu na konkurs za najbolje literarne radove učenika srednjih škola

Javna ustanova Muzej "Alija Izetbegović" poziva sve zainteresovane učenike osnovnih škola da se prijave na konkurs za najbolji literarni rad

Pet, 08. Nov. 2019.

Javni poziv za prijavu na konkurs za najbolje literarne radove učenika osnovnih škola

Uto, 05. Nov. 2019.

Posjeta

Predstavnik Ambasade Islamske Republike Iran u BiH gdin. Vahid Parast Tash i predstavnik Nacionalnog muzeja odbrane i otpora u Teheranu gdin. Reza Shojayi posjetili su Muzej “Alija Izetbegović”.

Pet, 01. Nov. 2019.

“Poruka Sebi” na CD-u

“Poruka Sebi” zbirka je ilustrovanih citata Alije Izetbegovića

Sub, 19. Okt. 2019.

Akademija povodom 16. godišnjice smrti Alije Izetbegovića u Sarajevu

U Narodnom pozorištu Sarajevo održana je Akademija povodom obilježavanja 16. godišnjice smrti Alije Izetbegovića, prvog predsjednika Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine.

Sub, 19. Okt. 2019.

Polaganje cvijeća na Šehidskom mezarju Kovači

Cvijeće su položile brojne delegacije državnog, federalnog i kantonalnog,općinskog nivoa vlasti u BiH, predstavnici diplomatskog kora, boračkih udruženja, i drugi.

Pet, 18. Okt. 2019.

Članovi biciklističkog kluba "Japod" na mezarju Kovači

Dvodnevni maraton dužine 310 km od Bihaća do Sarajeva u znak sjećanja na rahmetli Aliju Izetbegovića