Pon, 18. Maj. 2020.

U ponedjeljak 18. maja, ponovo otvaramo naša vrata

Federalni štab civilne zaštite je na jučerašnjoj sjednici stavio van snage dosadašnju naredbu kojom se privremeno obustavlja rad kina, muzeja, pozorišta, koncertnih dvorana, umjetničkih galerija, javnih bazena i kupališta, sportskih i rekreacijskih centara i sl.

Pon, 18. Maj. 2020.

KONKURS za izradu idejnog rješenja za suvenire Muzeja “Alija Izetbegović”

JU Muzej „Alija Izetbegović raspisao je Konkurs za izradu idejnog rješenja za suvenire Muzeja “Alija Izetbegović”.

Sub, 09. Maj. 2020.

Dan pobjede nad fašizmom, Dan Evrope i Dan zlatnih ljiljana

Danas je 9. maj - Dan pobjede nad fašizmom, Dan Evrope i Dan zlatnih ljiljana. Danas se prisjećamo značajnih događaja iz prošlosti s nadom i vjerom u bolju budućnost.

Uto, 05. Maj. 2020.

Tokom opsade Sarajeva ubijeno je 1.601 dijete

Tokom opsade na grad je u prosjeku svaki dan padalo 329 granata od kojih je stradalo 11.541 civila, od čega 1.601 dijete, a povrijeđeno je najmanje 50.000 ljudi.

Pon, 04. Maj. 2020.

Potpisan Sporazum o saradnji između Muzeja “Alija Izetbegović” i Fondacije “Alija Izetbegović”

Nakon niza neformalnih susreta i evidentnog zajedničkog interesovanja ove dvije ustanove, zvanično je potpisan Sporazum o saradnji između Muzeja “Alija Izetbegović” i Fondacije “Alija Izetbegović”.

Pon, 27. Apr. 2020.

Nađa Berberović-Dizdarević: Alija Izetbegović je post smatrao pobjedom duha nad tijelom

Alija Izetbegović nije bio samo političar i državnik, bio je pravnik, lider, mislilac, pisac i strastveni čitalac knjiga, kazala je za Preporod.info njegova unuka Nađa Berberović-Dizdarević i aktuelna direktorica Muzeja Alija izetbegović u Sarajevu.

Čet, 23. Apr. 2020.

Fondacija "Alija Izetbegović'' donirala zaštitne vizire za borbu protiv koronavirusa

U okviru aktivnosti Fondacije “Alija Izetbegović” usmjerenih na ublažavanje posljedica pandemije koronavirusa, 23. aprila u prostorijama Fondacije uručena je donacija Savezu strukovnih sindikata doktora medicine i stomatologije Federacije BiH.

Uto, 03. Mar. 2020.

Svečana manifestacija "Mladi ljiljani"

Muzej "Alija Izetbegović" je povodom 1. marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine organizovao svečanu manifestaciju "Mladi ljiljani" u multimedijalnom centru Kovači.