15. godišnjica smrti Alije Izetbegovića

Pet, 12. Okt. 2018.

Polaganjem cvijeća i učenjem Fatihe u petak 19. oktobra 2018. na Šehidskom mezarju Kovači obilježit će se 15. godišnjica smrti Alije Izetbegovića, prvog predsjednika Bosne i Hercegovine i prvog predsjednika SDA.

Istog dana u Narodnom pozorištu Sarajevo bit će održana Akademija kojom će se još jednom odati počast i poštovanje čovjeku koji je svoj život posvetio borbi za Bosnu i Hercegovinu i dobrobiti svih njenih naroda i građana.

Alija Izetbegović rođen je 1925. godine u Bosanskom Šamcu. Odrastao je i školovao se u Sarajevu, gdje je i diplomirao na Pravnom fakultetu.