Akademija povodom 16. godišnjice smrti Alije Izetbegovića u Sarajevu

Sub, 19. Okt. 2019.

U Narodnom pozorištu Sarajevo održana je Akademija povodom obilježavanja 16. godišnjice smrti Alije Izetbegovića, prvog predsjednika Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine.

Program Akademije obuhvatio je obraćanja direktora Muzeja "Alija Izetbegović" Adnana Žiška, predsjednika Bošnjačke zajednice kulture "Preporod" Sanjina Kodrića i glumca Emira Hadžihafizbegovića. U umjetničkom dijelu programa nastupio je hor Pantanima, a glumci Mirza Mušija i Aldin Omerović su čitali odlomke iz djela Alije Izetbegovića i monodrame "Bukagije".

Svečanoj Akademiji su prisustvovali članovi porodice Izetbegović, predsjednik Stranke demokratske akcije i predsjedavajući Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Bakir Izetbegović, član Predsjedništva BiH Šefik Džaferović, te drugi zvaničnici, predstavnici vjerskih i diplomatskih zajednica, kao i veliki broj građana.