Biciklistički maraton "Alija Izetbegović"

Čet, 17. Okt. 2019.

JU Muzej“Alija Izetbegović“ i Rekreativno biciklistički klub "Japod" Bihać organiziraju šesti biciklistički maraton u čast prvog predsjednika RBIH Alije Izetbegovića. Članovi RBK "Japod" su dokazane bosanskohercegovačke patriote koje su odlikovane najvišim ratnim priznanjima Armije BiH. Povod biciklističkog maratona je obilježavanje 16. godišnjice smrti prvog predsjednika BiH Alije Izetbegovića.

Želja svih članova biciklističkog kluba je da na dostojanstven način odaju počast svom prvom Predsjedniku. Dužina trase je oko 310 km koja se prelazi u dvije etapa. Dolazak biciklista u Sarajevo planiran je 18.10.2019.godine u 17.00h kada će posjetiti Šehidsko mezarje Kovači.