Članovi biciklističkog kluba "Japod" na mezarju Kovači

Pet, 18. Okt. 2019.

Dvodnevni maraton dužine 310 km od Bihaća do Sarajeva u znak sjećanja na rahmetli Aliju Izetbegovića

Članovi biciklističkog kluba "Japod" iz Bihaća vozili su dvodnevni maraton dužine 310 km od Bihaća do Sarajeva u znak sjećanja na rahmetli Aliju Izetbegovića. U Sarajevo su stigli 18.oktobra u poslijepodnevnim satima, nakon čega su posjetili Šehidsko mezarje Kovači odali počast prvom Predsjedniku Predsjedništva RBiH. Učesnike ovog, već sada, tradicionalnog maratona dočekao je direktor JU Muzej "Alija Izetbegović" Adnan Žiško.

Članovi biciklističkog kluba su bivši pripadnici Armije RBiH, nosioci najviših vojnih priznanja Armije RBiH i istaknuti patrioti.