"Dani otvorenih vrata 2018"

Uto, 07. Aug. 2018.

Programom 'Bedem svjetlosti' obilježena 93. godišnjica rođenja Alije Izetbegovića

U sklopu manifestacije "Dani otvorenih vrata 2018", JU Muzej "Alija Izetbegović“ u saradnji sa Gradskom upravom Sarajevo upriličio program „Bedem svjetlosti“ povodom 93. godišnjice rođenja prvog predsjednika RBiH Alije Izetbegovića. Građanima je tom prilikom predstavljena iluminacija gradskih bedema i kula u kojima je smješten muzej. Program je održan 07.08.2018. godine u 20.30h na platou amfiteatra Fonda memorijala na Kovačima. Programu su prisustvovali uvaženi gosti, predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović, predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić, ministar unutrašnjih poslova FBiH Aljoša Čampara, kantonalni premijer Adem Zolj,  gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka, te brojni zainteresirani građani.
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović, opisujući osvijetljeni bedem iznad Muzeja, kazao je da upravo ta dva simbola podsjećaju na Aliju Izetbegovića. “Njegova misao je bila svjetlo. U vremenu kad se od vjere pravio mrak, Alija je branio vjeru i odbranio je. Alija je bio borac koji nikoga nije napadao, bio je kao bedem, strpljiv, snažan, uporan”.