Donatorska izložba umjetničkih djela sa Međunarodne likovne kolonije „Moj bijeg u slobodu“ (2013.-2019.)

Čet, 28. Nov. 2019.

Ono što čini ovu izložbu posebnom jeste njen izuzetno humanitarni karakter, jer sav prihod od prodaje likovnih djela bit će doniran Udruženju „Srce za djecu oboljelu od raka“ za nabavku knjiga za biblioteku u Roditeljskoj kući.

JU Muzej „Alija Izetbegović“ u saradnji sa Gradskom upravom Sarajevo  i Gradskom Vijećnicom Sarajevo organizira donatorsku izložbu umjetničkih djela sa Međunarodne likovne kolonije “Moj bijeg u slobodu” koja se održava već sedmu godinu zaredom u Počitelju. Kolonija je simbolično nazvana po istoimenom književnom djelu prvog predsjednika Bosne i Hercegovine. Ove godine, odabrana djela iz fundusa Muzeja, koja su nastala u okviru likovne kolonije, bit će izložena na donatorskoj izložbi u Gradskoj Vijećnici Sarajevo 02.12.2019. godine u 18.00h.

Želja nam je da u saradnji sa Udruženjem„Srce za djecu oboljelu od raka" olakšamo njihov put ka izlječenju kroz kreativnost i maštu, a kako bolje to učiniti nego kroz knjige. Kroz knjige im možemo otvoriti nove svjetove te im vratiti djelić izgubljenog djetinjstva, narušenog teškom borbom.