JAVNI OGLAS za popunu radnog mjesta u JU Muzej “Alija Izetbegović“

Čet, 14. Feb. 2019.

Na osnovu  člana 10. Pravilnika o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji poslova i radnih zadataka Javne ustanove  Muzej “Alija Izetbegović” (broj: 40-02-18/15 od 23.07.2015.g.), Odluke Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo (broj: 12-34-40786/19 od 05.02.2019.g.) i Odluke direktora o sadržaju i tekstu javnog konkursa (broj: 40-01-78/19 od 12.02.2019. g.) Javna ustanova Muzej “Alija Izetbegović”  raspisuje

JAVNI OGLAS

za popunu radnog mjesta u JU Muzej “Alija Izetbegović“

I - NAZIV RADNOG MJESTA

Muzejski pedagog - jedan (1) izvršilac na određeno vrijeme, najduže do godinu dana

II - USLOVI OGLASA

Kandidat je dužan ispunjavati opće i posebne uslove.

Opći uslovi:

• da je državljanin Bosne i Hercegovine,
  • da je stariji od 18 godina,
  • da je zdravstveno sposoban,
  • da nije osuđivan za krivično djelo.

Posebni uslovi:

• VSS - VII stepen - dipl.historičar, dipl.prof.razredne nastave ili dipl.pedagog
  • radno iskustvo u muzejskoj djelatnosti od jedne (1) godine,
  • poznavanje jednog svjetskog jezika (prednost engleski jezik)
  • položen odgovarajući stručni ispit

III - SADRŽAJ PRIJAVE

Kandidat je dužan dostaviti slijedeću dokumentaciju:

1. Prijavu
  2. Kraću biografiju
  3. Uvjerenje o državljanstvu
  4. Izvod iz matične knjige rođenih
  5. Diplomu o završenoj stručnoj spremi
  6. Potvrda o radnom iskustvu u muzejskoj djelatnosti
  7. Dokaz o poznavanju jednog svjetskog jezika (potvrda, uvjerenje ili certifikat)
  8. Uvjerenje o položenom stručnom ispitu

Tražene dokumente je potrebno priložiti u orginalu ili ovjerenoj kopiji.

Napomena: Izabrani kandidat će naknadno dostaviti ljekarsko uvjerenje i uvjerenje nadležnog suda da nije potvrđena optužnica ili izrečena pravosnažna presuda ili mjera za krivično djelo za koje se može izreći kazna zatvora u trajanju od tri mjeseca i više (ne starije od tri mjeseca).

IV - NAČIN DOSTAVLJANJA PRIJAVE

Prijavu sa traženim dokumentima dostaviti  lično ili poštom preporučeno u zatvorenoj koverti na adresu: JU Muzej “Alija Izetbegeović“, ul. Evlije Čelebije bb, Sarajevo, sa naznakom:

„Prijava na javni oglas za popunu radnog mjesta Muzejski pedagog u JU Muzej “Alija Izetbegović“ - ne otvaraj”.

V -  ROK JAVNOG OGLASA

Oglas ostaje otvoren osam (osam) dana od dana objavljivanja u dnevnim novinama  „Dnevni list“. Javni oglas će se objavit  i na web stranici JU Muzej “Alija Izetbegović”.

Nepotpune i neblagovremene prijave se neće razmatrati.

VI - NAČIN I ROK OBAVJEŠTAVANJA

O rezultatima oglasa kandidati će biti pismeno obaviješteni u roku od 8 (osam) dana od dana donošenja Odluke o izboru kandidata.