Međunarodni dan i Evropska noć muzeja 18. maj 2019.

Pet, 17. Maj. 2019.

Međunarodni dan i Evropska noć muzeja u muzejima BiH održat će se u subotu 18. maja 2019. godine. Ovogodišnja tema Međunarodnog dana muzeja je "Muzeji kao središta kulture: budućnost tradicije". Ovogodišnjom temom želi se naglasiti važnost muzeja i njihov doprinos u očuvanju tradicije u savremenom društvu. Kao institucije u srcu društva, muzeji imaju moć uspostavljanja dijaloga između kultura, izgradnje mostova za mirniji svijet i definiranja održive budućnosti.

Muzej "Alija Izetbegović" će u povodu obilježavanja Međunarodnog dan i Evropske noći muzeja predstaviti izložbu ilustrovanih citata Alije Izetbegovića "Poruka sebi" 18.maja 2019. godine u periodu od 10.00h do 20.00 h u kapi-kuli Širokac. Ulaz je besplatan. DOBRODOŠLI!