Održana 7. Međunarodna kolonija "Moj bijeg u slobodu"

Pet, 20. Sep. 2019.

U organizaciji JU Muzej "Alija Izetbegović" i Udruženja likovnih umjetnika BiH, u Počitelju je od 13.- 20. 09. 2019. održana 7. međunarodna likovna kolonija "Moj bijeg u slobodu".

Prema riječima direktora Muzeja "Alija Izetbegović" Adnana Žiške, Kolonija se već sedmu godinu održava u spomen na prvog predsjednika nezavisne BiH Aliju Izetbegovića.

“Kolonija je značajna zbog promocije umjetnosti, kulturno-historijskih vrijednosti BiH, Počitelja kao jedinstvene turističke lokacije i Muzeja koji izučava modernu historiju BiH i lik Alije Izetbegovića. Uvijek se trudimo da predstavimo BiH u najboljem svjetlu i da taj način svi naši gosti nose pozitivne emocije o našoj zemlji” naglasio je Žiško.

Na Koloniji su ove godine učestvovali umjetnici iz Srbije, Hrvatske, Makedonije, Rusije, Ukrajine, Turske i Bosne i Hercegovine. Djela nastala na koloniji postat će dio postavke Muzeja “Alija Izetbegović” i do kraja godine biće predstavljena široj javnosti.