Potpisan Sporazum o saradnji između Muzeja “Alija Izetbegović” i Fondacije “Alija Izetbegović”

Pon, 04. Maj. 2020.

Nakon niza neformalnih susreta i evidentnog zajedničkog interesovanja ove dvije ustanove, zvanično je potpisan Sporazum o saradnji između Muzeja “Alija Izetbegović” i Fondacije “Alija Izetbegović”.

Potpisnici Sporazuma su Nađa Berberović-Dizdarević, direktorica Muzeja i Muhamed Mulahmetović, generalni sekretar Fondacije. Sporazumom je definisana međusobna saradnje ove dvije institucije na promicanju kulturnih vrijednosti i zajedničkog nastupa pri realiziranju društvenih incijativa i kulturnih programa u skladu sa pogledima i misaonom ostavštinom prvog predsjednika Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine Alije Izetbegovića.

Predstavnici Muzeja i Fondacije izrazili su spremnost zajedničkog djelovanja na polju izdavaštva, promicanju naučno-istraživačkog pristupa, organizaciji konferencija, okruglih stolova, te unapređenju veza sa bosanskohercegovačkom dijasporom. Saradnja ove dvije institucije podrazumijeva međusobnu razmjenu arhivskog materijala, fotografija i eksponata za potrebe obogaćivanja vlastitog fundusa.