Press konferencija povodom završetka donatorske izložbe

Uto, 14. Jan. 2020.

Press konferencija će se održati u četvrtak, 16.01.2020.godine u 12h u Muzeju “Alija Izetbegović” u kapi-kuli Širokac.

Pozivamo Vas da prisustvujete press konferenciji povodom završetka donatorske izložbe Muzeja "Alija Izetbegović" te objavi o iznosu prikupljenih sredstava koja će u potpunosti biti donirana Udruženju „Srce za djecu oboljelu od raka“.

Međunarodna likovna kolonija “Moj bijeg u slobodu” održava se već sedmu godinu zaredom u Počitelju. Kolonija je simbolično nazvana po istoimenom književnom djelu prvog predsjednika Bosne i Hercegovine. Ove godine, odabrana djela iz fundusa Muzeja “Alija Izetbegović”, koja su nastala u okviru likovne kolonije, bila su izložena na donatorskoj izložbi u Gradskoj vijećnici Sarajevo tokom mjeseca decembra, a građani su imali priliku podržati djecu oboljelu od raka kupovinom jednog od umjetničkih djela.

Ono što čini ovu izložbu posebnom jeste njen izuzetno humanitarni karakter, jer će sav prihod od prodaje likovnih djela biti doniran djeci oboljeloj od raka i Udruženju „Srce za djecu oboljelu od raka”.