Svečana manifestacija "Mladi ljiljani"

Uto, 03. Mar. 2020.

Muzej "Alija Izetbegović" je povodom 1. marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine organizovao svečanu manifestaciju "Mladi ljiljani" u multimedijalnom centru Kovači.

Ovom prilikom se prisutnima obratio i Predsjednik Šefik Džaferović. Hvala svim učenicima, učiteljima i direktorima osnovnih i srednjih škola koji su svojim prisustvom uveličali značaj ove manifestacije, te našem partneru i pokrovitelju manifestacije BH Telecom.

Povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine predsjednik Predsjedništva BiH Alija Izetbegović uputio je građanima čestitku a koju je Dnevni avaz objavio u izdanju za 1., 2. i 3. mart 1997. godine.

"Navršava se pet godina od kako su građani Bosne i Hercegovine glasajući na referendumu, odlučili da svoju sudbinu i sudbinu Bosne uzmu u svoje ruke. Bio je to naš izbor u dilemi između nedostojne sigurnosti i slobode. Cijena je bila visoka, beskrajno visoka, ali nismo mogli život nastaviti pognute glave. Ponosan sam što prije pet godina nismo ustuknuli pred prijetnjama i što smo glasali za slobodu uprkos svemu. Bosna prolazi kroz ogromne teškoće ali savladava ih. Drugog puta nema. Ipak, jači smo dnas nego jučer i sutra ćemo uz Božiju pomoć biti jači nego danas. Čestitam vam praznik sa uvjerenjem da će ideja cjelovite i demokratske Bosne pobijediti."