Učenici 52 škole iz cijele zemlje zajednički proslavili Dan nezavisnosti BiH

Sri, 28. Feb. 2018.

U prostoru Multimedijalne sale na Kovačima u organizaciji Muzeja „Alija Izetbegović“ promovisan 4. katalog učeničkih radova „Mladi ljiljani“.  JU Muzej „Alija Izetbegović“od samog početka svoj rad usmjerava na edukativnu djelatnost sa namjerom da upozna učenike osnovnih i srednjih škola sa periodom moderne historije BiH opečaćene likom i djelom prvog predsjednika BiH Alije Izetbegovića.

Muzej je objavio konkurs sa sljedećim temama:

Za učenike osnovnih škola su:

1. Vrijeme  pokazuje da ideja Bosne nije pobijeđena
  2. „Sam naš opstanak je naša pobjeda“ (Iz govora Alije Izetbegovića)
  3. Pitao (la) sam se: otkuda naziv moje škole?

Za učenike srednjih škola:

1. I mimo želje da se izdvaja i po čemu, postao je vođa jednog naroda (o Aliji Izetbegoviću)
  2. Treba znati u svim prilikama ostati uspravan!
  3. Pitao (la) sam se: otkuda naziv moje ulice?

Nagrađeni učenici:

1. Prva nagrada -  Zijad Avdičević VIIrazred
Škola:  Osnovna škola  „Teočak“ iz Teočaka

2. Druga nagrada – Adna Višća IX
Škola:  Osnovna škola „Olovo“ iz Olova

3. Treća nagrada – Adna Kahrimanović VI
Škola:  Osnovna škola „Fatima Gunić“ Sarajevo

U kategoriju srednjih škola, nagrade pripadaju:

1. Prva nagrada –Iman Afaneh I
Škola: Peta gimnazija Sarajevo

2. Druga nagrada-  Marija Babić I razred
Škola: Srednja tehnička škola „Kemal Kapetanović“ Kakanj

3 Treća nagrada – Ajla Hajruši I razred
Škola: Gimnazija Mostar,Mostar

U programu povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine nagrađeno je 70 najboljih učenika  iz 30 osnovnih i srednjih škola koji su učestvovali na  interaktivnim  radionicama „Bosanska vječnost“ kao i an konkursu za najbolji literani rad.