Večeras počinje Internacionalna likovna kolonija “Moj bijeg u slobodu”

Sub, 07. Sep. 2019.

Javna Ustanova Muzej “Alija Izetbegović” i Udruženje likovnih umjetnika BiH organiziraju od 13. do 20. septembra 2019. u Počitelju sedmu Internacionalnu likovnu koloniju “Moj bijeg u slobodu”. Cilj kolonije je promocija umjetnosti, Bosne i Hercegovine kao I afirmacije Muzeja na domaćem i međunarodnom nivou.

Umjetnici i umjetnice iz Hrvatske, Rusije, Turske, Ukrajine , Srbije, Makedonije i Bosne i Hercegovine će boraviti u predivnom ambijentu Počitelja i stvarati umjetnička djela tokom naredne sedmice.

Učesnici likovne kolonije : ALICA JAKIROVIĆ (BIH), JOSIPA KRIŽANOVIĆ (HR), HIBA MUSTAFIĆ (BIH), DŽEVDET NIKOČEVIĆ (BIH) , MIRSADA MASAL (BIH), MELIK ISKENDER (TUR), SELIN OZALP (TUR), HILAL OZDEMIR (TUR), BASRI ERDEM (TUR), SEAD ČERKEZ (BIH), BORKO MOČEVIĆ (BIH), ILVANA KADIJEVIĆ (BIH), ASLI OZEN (TUR), EMEL MAHMUD (MAK), LANA MILIČIĆ (BIH), ILONKA JASAK (BIH), MEHMED MURATOVIĆ (BIH), MIJAT MARIĆ (HR), NATALIA ANDREEVA (RUS), VIKTORIYA MASLOVA (UKR), DRAGAN GAŠIĆ (SRB), ANEL JAKIROVIĆ (BIH), MARINA BEDEK (HR).

Djela nastala na ovoj koloniji bit će predstavljena 19. septembra u Počitelju.

Ulaz je slobodan za sve zainteresovane posjetioce.