Pet, 18. Okt. 2019.

Protokol polaganja cvijeća na Kovačima

16. godišnjica smrti prvog predsjednika Bosne i Hercegovine Alije Izetbegovića

Čet, 17. Okt. 2019.

Biciklistički maraton "Alija Izetbegović"

Povod biciklističkog maratona je obilježavanje 16. godišnjice smrti prvog predsjednika BiH Alije Izetbegovića.

Pet, 11. Okt. 2019.

Javni konkurs za imenovanje direktora Javne ustanove Muzej "Alija Izetbegović"

Upravni odbor Javne ustanove Muzej "Alija Izetbegović" raspisuje:

Pon, 23. Sep. 2019.

Nur-Sultan prvi put domaćin izložbe o Aliji Izetbegoviću

Događaj je otvorio počasni gost Bakir Izetbegović a prisustvovali su važni gosti iz političkog, diplomatskog, akademskog i javnog života Kazahstana i Azije.

Pet, 20. Sep. 2019.

Održana 7. Međunarodna kolonija "Moj bijeg u slobodu"

U organizaciji JU Muzej "Alija Izetbegović" i Udruženja likovnih umjetnika BiH, u Počitelju je od 13.- 20. 09. 2019. održana 7. međunarodna likovna kolonija "Moj bijeg u slobodu".

Sub, 07. Sep. 2019.

Večeras počinje Internacionalna likovna kolonija “Moj bijeg u slobodu”

Javna Ustanova Muzej “Alija Izetbegović” i Udruženje likovnih umjetnika BiH organiziraju od 13. do 20. septembra 2019. u Počitelju sedmu Internacionalnu likovnu koloniju “Moj bijeg u slobodu”.

Pon, 05. Aug. 2019.

Dani otvorenih vrata 2019

JU Muzej "Alija Izetbegović" povodom obilježavanja 94. godine od rođenja prvog predsjednika Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine Alije Izetbegovića, organizuje "Dane otvorenih vrata 2019" od 08.08. do 10.08.2019. godine.

Sri, 10. Jul. 2019.

Izložba ilustrovanih citata AliJe Izetbegovića "Poruka sebi"

U Centru za kulturu Dobrinja - Vila Hadžihalilovića 15. jula 2019. godine u 19h bit će upriličeno svečano otvorenje izložbe ilustrovanih citata Alije Izetebegovića "Poruka sebi".

Pet, 17. Maj. 2019.

Međunarodni dan i Evropska noć muzeja 18. maj 2019.

Ovogodišnja tema Međunarodnog dana muzeja je "Muzeji kao središta kulture: budućnost tradicije".